Poznej blíže sampler Pioneer DJS-1000

Je to pravda, sice kontrolverzní kousek, ale ukrývá docela dost funkcí, které by mohli kreativnější DJové využít při svém live setu. První ohlasy zněly často jako: "to se nechytne", "zbytečnost" a tak podobně. My si to ale úplně nemyslíme a víme, že DJS-1000 si najde cestu do hodně setupů.

Přinejmenším pro něj hovoří cena, která je poloviční oproti plnohodnotnému playeru CDJ-2000 NXS2 a taky fakt, že je to více nástroj, než klasický DJ player. Takže koho nebaví tracky jen pouštět, tady se dá pořádně vyřádit :-)

Pioneer DJ zveřejnil sadu videí, která pomůže pochopit celý přístroj. Ukázat jak funguje a popsat jeho nejdůležiutejší části. Pojďme mrknout na videa samotná a na to, co v nich uvidíme.

Tvoření beatu

Tak přesně na tohle je DJS-1000 expert. Má vestavěný step sekvencer, který zobrazuje pozici noty ve svém 16 krokovém gridu. Ta může být jednoduše přemístěna kamkoli po gridu. Samozřejmě sekvencovat lze všech 16 zvuků, které jsou nahrané na PADech do všech 16ti stepů sekvenceru. Patern zle zobrazit také na displayi po stisknuti tlačítka SEQ.

Více ukazuje video.

PAD módy

DJS-1000celkem pět PAD módů. Díky nim lze jednotlivé zvuky z PADů mutovat (MUTE) nebo přeskakovat uvnitř smyčky v libovolném pořadí (HOT SLICE). Další mód SLICE funguje jako HOT SLICE, jen s tím rozdílem, že každý pad zahraje danou část smyčky jen jednou a pak se zastaví. Poslední je SCALE mód. Ten umožňuje hrát samply v různých tóninách. Startuje se na prvním PADu a tónina se s každým dalším PADem zvyšuje o jeden semitón. Nechybí ani různá nastavení rozsahu. Každý z těchto módů má také další layer funkcí, který se dá aktivovat stisknutím tlačítka SHIFT a klepnutím na daný mód.

Více ukazuje video.

Živé samplování

DJS-1000 je především sampler, to znamená, že dokáže nahrát a do svých 16ti slotů (PADů) uložit libovolný zvuk z externího zdroje. Stačí stisknout tlačítko SAMPLING, nastavit délku nahrávání a intezitu vstupu na knobu INPUT LEVEL. Pak už jen ťuknout do volného slotu a začít nahrávat. Nasamplovaný slot se dá samo upravit, změnit scénu, pattern nebo opravit grid.

Více ukazuje video.

Loop Remixing

Přístroj má přímo v sobě přednahraných 2 500 zvuků, které lze použít na Loop Remixing. To prakticky znamená rozdělit PADy DJS-1000 na 4 kanály (Bicí, basy, leady a tomy) se 4mi sloty a libovolně kombinovat předuložené smyčky. Stisknutím jakéhokoli PADu dané vertikální skupiny se právě hrající zvuk zastaví a okamžitě spustí ten, na který bylo klepnuto. Jednotlivým samplům jde nastavit třeba barva nebo hlasitost pomocí knobů mezi displayem a PADy.

Více ukazuje video.

Předobjednat DJS-1000

Chci předobjednat

Vytisknout