Recenze špuntů Alpine Music Safe Pro

Zdravím čtenáře Profi-DJ Magazínu, tady DJ Australan,

Dnešní článek bych chtěl pojmout trošku jinak než jenom obyčenou recenzi. Chtěl bych předat vzkaz lidem co pracují v prostředí, kde se hladiny decibelů pohybují nad 100dB.

Dnešní kluby v ČR a SK neoplývají vyloženě křišťálově čistým zvukem a kvalitní reprodukcí bez zvukových emisí. Proto je potřeba se nějakým způsobem chránit. Upřímně z mého pohledu jít do klubu nebo někam kde je vyšší hladina hluku bez jakékoliv ochrany je vyloženě sebevražda pro Vaše uši. Představte si silnici plnou skleniček od vína – To jsou pomyslně Vaše uši – a pokaždé, když je nějaky hluk, tak je to jakoby se někdo proběhl skrz tyto skleničky na té silnici. Zanechá to za sebou spoušť. V normálním světě si člověk koupí nové skleničky, ale bohužel u uší je to špatné v jednom: Nejdou opravit!

Proto jsem si po 3 letech hraní (hraju 6 let) koupil filtry do uší. Zprvu jsem si říkal, že to nepůjde a že se neuslyším – a obzvlášť jako scratch DJ opravdu potřebuju slyšet všechno – ale dopadlo to více než dobře. A proto že jsem nechtěl investovat 10 000 CZK za odlitkové filtry, které jsou už co se týče filtru neměnné, tak jsem si objednal ALPINE MUSICSAFE PRO. Tyto filtry jsou za dobrou cenu, když si to chce člověk vyzkoušet. Chtěl bych říct výhody a nevýhody nošení filtrů. Ale předem říkám, že těch výhod je rozhodně víc!

+ 3 druhy filtrů

Music Safe Pro nabízí 3 filtry, které se dají kdykoliv vyměnit. To je super, když si potřebujete přizpůsobit sluch k nabízeným odposlechům v klubu. Zvuk je tlumen rovnoměrně v hodnotách 15, 17 a 20dB.

+ Nevadí při odposlouchávání ze sluchátek

Tohoto elementu jsem se bál nejvíce, že mě budou filtry tlačit nebo že budou čouhat ven z ucha tudíž by mi z ucha vypadly, ale byl jsem překvapen, že v tom nebyl vůbec žádný problém. Všechno šlo super.

+ Žádná ozvěna z prostoru klubu

Toto cením upřímně nejvíc – Protože mám filtry, tak se nebojím dát monitory malinko víc a tím se krásně překreje zvuk co jde z klubu (ambientní zvuk a taky ozvěna odráženého zvuku zpátky k DJovi). Tudíž mám krásně čistý signál a nemám problém slyšet všechno co song nabízí bez ruchů z klubu.

+ Obrana sluchu proti lidem co si chodí pro píseň na přání

Určitě se každému stalo, že přišel opilý člověk a nějak si nehlídal hlasivky a když Vám chtěl sdělit píseň, kterou by chtěl zahrát tak Vám málem utrhl ucho jak Vám do něj zařval? Filtry tohle krásně poberou a opravdu ráno nebudete proklínat dotyčného, že Vám kvůli němu píská ucho.

+ Lepší spaní

Co opravdu cením od té doby co nosím filtry je klidné spaní. Když dorazím domu kde je ticho tak nemám klasické hučení a pískání v uších z celovečerního poslechu rámusu. Lehnu si do postele a slyším i vlas spadnout :-)

+ Žádná ztráta dynamiky a plnosti Vašeho sluchu

Něktěří DJs, kteří třeba masterují nebo produkují hudbu ztrácejí sluch a schopnost rozlišení zvuku když do toho ještě hrají. Řekněme si to na rovinu – člověk nechce přijít o tak cenný nástroj jako jsou uši když se živí například zvukařinou.

+ Použítý materiál filtrů

Materiál ze kterého jsou filtry vyrobeny je silikon, který je příjemný uchu. Vůbec mi nevadilo nosit filtry celou noc. Jediné co se občas musí udělat je filtry lehce postrčit dovnitř, protože mají tendence přirozeně vyklouzávat ven kvůli ušnímu mazu. Tohle člověk uděla většinou jednou za hodinu.

- První nevýhoda je možnost lehké ztráty

Protože jsou filtry malé, tak se dají velmi snadno ztratit – zapadnou někam do útrob DJ pultu a už ho v životě nenajdete. Obzvlášť když měníte intenzitu filtru. I když jsem člověk opatrnej na svoje DJ vybavení tak tohle bohužel ztrácím. Ale protože je to dobrý kauf tak rozhodně nebudete váhat si koupit další pár.

- Druhá nevýhoda je menší pocit kontaktu s lidmi

S filtry může mít člověk dojem, že je trošku více uzavřenější od toho co se děje v klubu než kdyby filtry neměl. To je bohužel pravda ale je to čistě o zvyku. Nejvíce to člověk pozná když je nějaká pasáž kterou lidé znají a DJ čeká, že to lidé zazpívají a tím pádem stáhne šavli – tak ohlas lidí není tak nahlas jako bez filtrů, ale jak říkám to je čistě o zvyku.

Myslím, že filtry by měli používat i lidi, kteří se jdou bavit a nemusejí být zrovna DJs. Upřímně už nevlezu do jakéhokoliv klubu bez filtrů sebou. Nejvíce to schytávají barmani, vyhazovači a v neposlední řadě samotní navštěvníci.

Proto bych tuto Recenzi/Vzkaz chtěl zakončit větou – Uši máme jen jedny!

Mějte se hezky, DJ AUSTRALAN

Objednat ušní ochranu:

Alpine Party Plug

od 304 Kč

Alpine Music Safe Classic

530 Kč

Alpine Music Safe PRO

od 468 Kč

 

Vytisknout