Rozlučte se s Vestaxem

Zahraniční zpravodajské servery už před nějakou dobou šuškaly o krachu japonské značky Vestax. Vše se potvrdilo 10.12.14, kdy japonský tisk oznámil, že logo umístěné na webu Vestaxu je to jediné, co ze značky zbylo. Facebookvá stránka byla zrušena a my se tak dočkali definitvního konce kultovní značky.

Vestax přišel ve své době s průlomovou technolgií v DJingu, kdy jako jeden z prvních výrobců použil MIDI protokol. Jejich kontroler VCI-100 nastartoval éru digitálního DJingu. I další modely byly velmi oblíbené, např. VCI-380 nebo do dnes používaný VCI-400. Vestax však tvrdě narazil na konkurenci ostatních výrobců, především Pioneer nebo konglomerát INmusic, který pod sebou sjednocuje značky jako Denon, Akai nebo Numark. Konkurencí byla i společnost Native Instruments, která podobně jako Apple poskytla kompletní HW a SW řešení v jednom zařízení.

Díky tomu byl Vestax na trhu menším a menším hráčem. Finanční recese, která přišla v roce 2008 zřejmě také přispěla k pádu. Vestax bojoval a nasadil na trh levná HI-FI sluchátka, to ale nestačilo.

DJové nezapomenou a budou mít stále na paměti legendární battle mixážní pulty, které si svojí kvalitou a zvukem vydobyly pozici na DMC šampionátech i své čestné místo v domácích studiích mnoha DJů. Ve světě rychlých změn, kdy jsou produkty vyráběny snad jen na jedno použití, bude Vestax chybět.

Vytisknout