Soundcloud a jeho blízký konec?

Co to dělají?

Mnoho, víceméně všichni umělci využívají služeb Soundcloudu pro publikování své hudby online a pro streamování. Za celou dobu patří Soundcloud k nejvyužívanějšímu streamovacímu produktu na "trhu", avšak bohužel už zdaleka ne k "nejlepšímu". Kdo z vás čtenářů by Soundcloud neznal tak doporučujeme mrknout na web. Najdeš tam své oblíbené umělce, můžeš je sledovat, stahovat jejich tracky, sdílet je atd. atd.

Ale má to určitá pravidla. Ne vše co nahrajeme se opravdu dostane na streamování a velkou část editů, setů, coverů Soundcloud maže za porušení autorských práv. Buďto přímo po dokončení uploadu nebo klidně po 2 letech smaže polovinu vašich věcí zpětně.

S pravdou ven!

Oukej, tak trocha faktů - tohle může být opravdový konec Soundcloudu. Ten sice měl v plánu zavést placenou reklamu a další prvky na zvýšení profitů, má ale momentálně mnohem větší problém. Po několika letech fungování bez nějakých masivních výčitek se Soundcloud dostává do fáze, kdy je pod palbou gigantů jako je Universal Music Group, Sony Music Entertainment a pravděpodobně největším hráčem celé hudební hry je Recording Industry Association of America (RIAA). Pokud jedna z těchto společností udeří, Soundcloud může skončit. Plánovaný legální zásah ode všech tří společností dohromady dovede Soundcloud do fáze, kdy dle všeho bude muset "vypnout" vzhledem k masivnímu porušení autorských práv, jež by se dotklo téměř každého uživatele Jediní Warner Music Group se dokázali se Soundcloudem dohodnout výměnou za 5% share podíl.

Kde jsou moje tracky?

Nejsou to jen běžní uživatelé, kterým jsou stahovány jejich uploady. Poslední dobou se ukazují i "velká zvířata", kterým Soundcloud prostě jen tak smazal jejich vlastní tvorbu. Jedním z nich je i Martin Garrix (pro hatery i další - Umek, Kalkbrenner, Deadmau5).

 

 

A jak jste na tom vy? Nějaké peprné zkušenosti se Soundcloudem? Napište nám na Facebook!

Vytisknout