Soundcloud nebude mazat DJ sety?!

V nedávném rozhovoru zakladatele Soundcloudu Erica Wahlforsse s německým webem Groove se objevili informace o tom, že Soundcloud nehodlá nadále stahovat djské sety tzv. copyright takedowns. Tahle informace však není zatím není potvrzena v žádném oficiálním vyjádření, jednalo se spíše o takový casual coffee talk. V rozhovoru však nebylo zmíněno nic o neoficiálních mashupech/bootlegách, která stále získávají pomyslný strike téměř pravidelně.

  • During the negotiations for our subscription service as well as an agreement was with collecting societies like GEMA achieved in Germany. This means that DJ mixes can now be legally and problem-free on SoundCloud. So this is a very positive news for DJs. udává Wahlforsse.

Řekněme největší konkurent - Spotify - dříve avizoval možnost uveřejňování právě bootlegů apod. do své streamovací knihovny. Chystá se snad Soundcloud povolit a reagovat na tento krok? Měl by....

Aktuálně testujeme 3 naše mixy, které nám dříve Soundcloud stáhnul dolů a jsme v očekávání, jak si povedou a zda přežijí. Vyzkoušejte si uploadnout set také a uvidíme, co z toho ve výsledku bude.

 

Vytisknout