Co je Splice.com?

Rádi bychom ti představili server Splice.com, který využijí zejména producenti. O co jde? 

Nejednoho hudebníka už zradila technika a přišel o celé své rozpracované projekty nebo dokonce hotové album. Splice je jedna z věcí, jak tomu zabránit. Tento server/služba umožňuje bezplatnou automatickou zálohu veškeré tvojí tvorby a také sdílení svých projektů s ostatními, které byly vytvořeny v jednom z DAW.

 

 

Jak to funguje?

Základním krokem je registrace a vytvoření svého profilu pro komunitu. Poté je třeba propojit profil se svým Dropbox účtem. Na tento dropbox účet bude aplikace, která se stahuje v dalším kroku, ukládat dané projekty. Aplikaci stahneme a nainstalujeme (Win/OSX), ta si sama vytvoří složku do které přesuneme celé projekty na zálohu (win). Na Macu v posledním updatu už je možnost zadat aplikaci složku, kterou má automaticky zálohovat.

Proč dávat zálohu celého projektu?

Splice ve svém webovém rozhraní rozpoznává, z kterého DAW je projekt uložen a rovnou ho překonvertuje do náhledu, takže svoji aktuální práci můžeme sdílet (nebo nechat "private") s ostatními. To znamená novou cestu, jak mohou producenti spolupracovat na jednom tracku "online" a oba budou mít stále nejaktuálnější verzi.

Splice už má slušnou komunitu a tak můžeš své oblíbené producenty sledovat. Jakmile pošlou ven nějaký veřejný projekt, tak ho uvidíš na své dashboard. Když zajdeme i dál, tak nám Splice nabízí plugin sekci a hlavně browser projektů, kde si zadáš například FL Studio a můžeš zadarmo okoukat nějaké to know-how.

 

 

O tom, že Splice má svou budoucnost svědčí i spolupráce s velkými jmény a ty tak můžeš nakouknout pod pokličku jak KSHMR a DallasK vytvořili "Burn" - celý projekt je krásně vidět kde co začíná, končí, komentáře od obou atd. Prostě mrkni a pochopíš ;-)

Tento projekt tracku "Burn" rovněž rozebírají na Splice blogu, kde komentují co, proč a jak ve 2 videích (Ableton).

 


 

Rozhodně doporučujeme mrknout, ať už jen tak pro zajímavost nebo na plnou zálohu svých klenotů a využití funkcí Splice.

Autor: KNTH

Vytisknout