Traktor se pomalu vrací!

Dnes se pobavíme o nejnovnějších funkcích, které byly přidány do nové verze Traktoru (2.11.3). Máme totiž takové tušení, že se v Nativu něco chystá :-)

Advanced HID

Native Instruments vylepšilo HID protokol pro modely CDJ-2000 NXS2 a CDJ-TOUR1. Říkají mu Advanced HID a znamená, že pokud připojíte tyto playery přes USB kabel k počítačí, na kterém běží Traktor, software dokáže použít playery jednak jako zvukovou kartu, tak jako MIDI kontroler i jako display. Tím displayem myslíme to, že pošle všechna data z počítače (waveform, časy, BPM, pitch) přímo na display CDJ. Vypadá to, jako by DJ nehrál z počítače, ale z USB flashky.

Tento protokol funguje pro zařízení Pioneer DJ: CDJ-900, CDJ-900 NXS, CDJ-2000, CDJ-2000 NXS, CDJ-2000 NXS2, XDJ-1000 a CDJ-TOUR1

Traktor Scratch Certifikace

Přidána byla také certifikace pro plno nových mixážních pultů Pioneer DJ a Allen & Heath. To znamená, že tyto pulty můžete použít pro hraní pomocí time codu (DVS), aniž byste potřebovali externí zvukovou kartu, ta je totiž obsažena v každém z nich. Stačí připojit pult přes USB kabel k počítači a hrát.

Certifikace funguje pro zařízení Pioneer DJ a Allen & Heath: DJM-250 MK2, DJM-450, DJM-750 MK2, DJM-750, DJM-TOUR1, Xone:23C, Xone:43C, Xone:DB2 a Xone:DB4

Jak to funguje v klubu?

Příjdete, připojíte CDJ playery nebo pult USB kabelem k počítači, na kterém běží Traktor verze 2.11.3. U playerů po stisknutí tlačítka LINK na tělě CDJ pak vyberete pouze deck, který chcete, aby daný CDJ ovládal a potvrdíte, hotovo.

Workflow na CDJ, který je připojený přes HID Advanced k počítači je úplně stejné jako na klasickém CDJ, který by přehrával tracky z USB sticku. Native ale přidal pár vychytávek. Zmíníme snad jen nastavení barevnosti vlny podle Traktoru (modrá, oranžová, RGB).

Novou verzi Traktoru stáhnete TADY.

Mrkněte na celé video o nové verzi 2.11.3.

Vytisknout