Vylepšený mapping pro Traktor S4 MK3

Traktor je znám pro možnosti mappingu, taky máme v záloze nějaké ty žolíky. Uživatele však sdílejí i jejich mappingy a my pro vás vybíráme jeden, který aktuálně máme na prodejnách jako upgradovaný mapping pro tovární S4ku. Nové pad mody přes SHIFT umožňují přednastavené efekty a další vychytávky.

S4 MK3 mapping v Traktoru

Jak na to? Po stažení souboru ve složce vidíme dva ".tsi" soubory, které je potřeba importovat do Traktoru. To naimportujete po otevření nastavení a ve spodní liště velkým tlačítkem "import" otevřeme každý z těchto souborů pro import. Jeden soubor obsahuje pouze "Controller Mapping" a druhý je přednastavení a uložení presetů pro efektové jednotky. Důrazně vždy doporučujeme importovat oba soubory (a všechny mappingové soubory) pro jistotu dvakrát po sobě. Stává se totiž, že u delších mappingů Traktor nepřečte všechny příkazy a některé řádky přeskakuje, ty přeskočené jsou pak již v druhém importu naimportovány také.

Po naimportování souborů je potřeba jako MIDI OUT zařízení pro daný mapping v controller manageru zvolit "Traktor Kontrol S4 MK3". Původní tovární mapping by měl být  nahrazen novějším.

Důrazně doporučujeme udělat si zálohu celého nastavení Traktoru do .tsi souboru do dokumentů například jako backup. To lze přes EXPORT a odfajfkování všech možností z nastavení v pop up okně. Zároveň lze i zpět naimportovat tovární mapping pro Kontrol S4ku přes tlačítko "ADD" v horní liště pod výběrem mappingů a tam výběr továrních nastavení, Traktor - Kontrol S4. 

K mappingu - pady na S4ce mají další módy přes SHIFT+ HOTCUES / SAMPLES a STEMS tlačítka. V dalších modech dané tlačítka začnou blikat do beat phasu tracku, který zrovna hraje jako master.  Hotcues a Samples pady jsou tzv. efektové pady v mappingu a nabízí instantní pad efekty od T3 delay až po vinyl brake a delay do ztracena na toogle. Tento efekt není potřeba držet pad, ale zapíná se a vypíná se stisknutím padu (toogle funkce). Na druhé stránce je i beatmasher v horním řádku a delay spodní řádek. U beatmasheru pokud budete držet postupně pad 1-2-3-4 všechny zaráz tak čtvrtý pad spustí vinyl brake na danou smyčku. 

Třetí shift+STEMS spustí tzv. freeze mód známý z Kontrol S8 a D2. To "zamrazí" smyčku 8 a rozdělí ji do padů 1-8 na trigger pro danou část smyčky. Doporučujeme si vždy vytvořit loop 8 před zapnutím freeze modu, tímpádem pak označená smyčka zůstává hrát dokola. Výborná je i funkce FLUX u tohoto módu. 

Na obrázku je 8ka tracku rozdělených na 8 padů - defaultně nastaveno takhle:

A takto to rozebere na 8 částí loop o délce 2:

Mapping lze stahnou z našeho archivu zde na odkazu, případně subscribnout na budoucí změny a vylepšení přímo na DJTT mapping foru. Do budoucna se můžete těšit na podrobné workshopy s mapováním v softwarech a více nerd funkce a možnosti + tutoriály, ale to až.... uvidíte :-) 

Vytisknout