Vytvořili jsme vlastní STEMS

Native Instruments včera vydal software na tvorbu STEMS souborů ze svých vlastních tracků/layerů. Stáhli jsme ho a vyzkoušeli vytvoření základního STEM souboru a voalá, dokonce i funguje! 

Co vše k vytvoření STEMS souboru potřebujeme?

Samotný základ je program STEM Creator zdarma ke stažení na oficiální stránkách, zabývající se právě formátem STEMS. K vyexportování potřebujeme ještě jednotlivé vrstvy tracků - beat, bassovku, synťáky a vokály. Navíc ještě je potřeba mít i celý track vyexportovaný jako celek z DAW, který vložíme jako "masterfile".

Mrkli jsme na to se základní smyčkou vysamplovaných prvků od Vengeance. V Abletonu nalayerovali pod sebe, vyexportovali jednotlivé kanály i celek a vložili do programu. 

Na horní liště programu STEM Creator vidíme ještě sekci, kde můžeme zadat ID3 tagy a proto jsme tam nějaké ty tagy zabudovali též. Poté můžeme nastavit ještě limiter a kompresor pro výsledný soubor.

A jak vypadá výsledek? Můžete si jej dokonce stáhnout zde a případně otestovat se svými STEMS kontrolery (nebo custom namapovanými kontrolery) ;)

 

Vytisknout