Zapomenutý Denon a 7+ pro něj

Máme jaksi pocit, že nám pod rukama utíká hodně zajímavý DJ kontroler, o kterém se moc nemluví a když ano, čteme jen: solidní zpracování nebo super zvuk. To vše je pravda, ale je v něm ještě mnohem víc!

Denon MC7000 je svou cenou postaven přímo proti konkurentovi Pioneer DDJ-SX2 nebo DDJ-RX.

V čem je lepší?

#1 Dvě zvukové karty

Vlastně spíše 2 USB konektory pro 2 počítače. To umožňuje jednoduché střídání DJů za kontrolerem nebo odemyká nové možnosti B2B setu.

#2 Hraní ze dvou počítačů zároveň

O dvojici USBček jsme psali výše, tohle bude o práci dvou DJů za jedním kontrolerem. Každý ze svého počítače, nezávisle. Navíc Serato DJ, Traktor i Ableton nabízí funkci LINK, která synchronizuje tempo obou počítačů připojených ke stejné síti (LAN nebo WLAN).

#3 Key Shift Control

Pro někoho možná novinka, na kontroleru určitě. Key Shift Control je funkce, která dovoluje v softwaru Serato DJ upravovat tóninu tracku o semitóny. Pro toho, kdo mixuje harmonicky má kontroler přímo na svém těle rotary encoder, kterým se tónina dá ručně upravit nebo přes klávesovou zkratku (Shift + Key Lock) na jeden klik synchronizovat s master deckem.

#4 Řazení skladeb

Pro rychle řazení tracků v playlistu Serata DJ slouží trojice tlačítek šikovně umístěná hned pod Browse knobem. Díky nim se dá na jeden klik vytřídit složka podle BPM, Key, Artist nebo Title.

#5 Inno Fader

Pro Hip-Hop style DJe má MC7000 připravený slot pro Mini Inno Fader, který se dá dokoupit.

#6 Softwarový arezenál v balení

Přímo v krabici je krom nejvyšší verze Serata DJ také několik dalších balíčků - Pitch'N'Time, FLIP a Serato VIDEO. Pokud byste si je chtěli koupit zvlášť, našetřete si cca 4 000 Kč.

#7 Pro jakýkoli DJ software

To nejlepší na závěr, MC7000 totiž krom Serata podporuje také Virtual DJ a Traktor PRO 2. Takže pokud by vás jeden ze softů omrzel nebo nevyhovoval, můžete si vybrat.

Zjisti o MC7000 více informací, podívej se na detail produktu

Vytisknout